Terug
Nicolas

De perfecte kaart (of toch bijna)

Ons team heeft het onderste uit de kan gehaald om je zo snel mogelijk een betaalkaart aan te bieden. Het ecosysteem van betaalmiddelen is heel interessant, maar ook complex. Bovendien was de coördinatie tussen een tiental spelers een uitdaging van formaat. De lancering heeft veel energie en passie gevraagd van de NewB-medewerkers. Hopelijk vertaalt dit zich in vele aanvragen voor rekeningen en kaarten! Terwijl we onze bestaande klanten een voor een uitnodigen om hun kaart te bestellen, overlopen we hieronder even haar huidige functies en kijken we wat de toekomst brengt.

Bancontact & Visa Debit voor een maximale aanvaarding

De betaalkaart van NewB werd vanaf de start speciaal ontwikkeld om ze zo ruim mogelijk te kunnen gebruiken dankzij de netwerken van Visa en Bancontact. Dankzij deze combinatie kan je de kaart gebruiken voor je dagelijkse aankopen, ook online of in het buitenland. Net zoals elke andere Visa-kaart wordt de NewB-betaalkaart overal aanvaard waar Visa wordt aanvaard. Anders dan bij  een kredietkaart moet je rekening wel voldoende aangevuld zijn om je aankopen te betalen. Je kan niet in het rood gaan.

De mogelijkheid om beide diensten te combineren op een en dezelfde kaart is nog relatief nieuw op de Belgische markt: NewB is een van de eerste banken die dit aanbiedt. In de praktijk zullen nog wel een aantal obstakels moeten worden overwonnen, zoals enkele grote banken reeds hebben vastgesteld. Concreet kan het gebeuren dat sommige terminals de nieuwe kaart nog niet aanvaarden, maar dit zou in de toekomst een uitzondering moeten worden. Ondervind je dergelijke problemen, aarzel dan niet om contact met ons op te nemen zodat wij het probleem kunnen analyseren en een oplossing kunnen zoeken.

Standaard contactloze betaling

Sinds de gezondheidscrisis is contactloos betalen in België wijd verspreid. UIteraard wilden we die functie ook voor de NewB-kaart. Zodra je de kaart activeert met een transactie waarvoor een pincode is vereist (op een betaalterminal of aan een automaat), kan je contactloos betalen zoals het je uitkomt.

Deze optie is momenteel standaard geactiveerd. Je zal deze optie binnenkort echter kunnen deactiveren via online bankieren. Het zal ook mogelijk zijn zelf rechtstreeks andere opties van je kaart te beheren zoals geoblocking en de mogelijkheid om op die manier online te betalen.

Online betalen: maximale veiligheid gegarandeerd

Ons team hecht er veel belang aan dat je betalingen zo veilig mogelijk gebeuren. Je kan dus eenvoudig online met je kaart betalen via websites die een maximale veiligheid garanderen dankzij de functie 3DSecure. In de andere gevallen zou dit potentieel tot blokkeringen kunnen leiden.

3DSecure is nu een verplichte norm voor online aankopen in België. Deze beveiligingsmethode vereist een authenticatie met je smartphone of NewB-Digipass (scanner voor QR-code) om je transactie te valideren. Het is mogelijk dat sommige handelaars deze methode nog niet gebruiken, maar met de tijd zullen ook zij de regels moeten nakomen.

Tip: bij online betalingen moet je enkel de 16 eerste cijfers van je betaalkaart invoeren! De laatste twee cijfers zijn gewoon het nummer van je kaart.

Visa-transactie niet direct zichtbaar in de online bank?

Geen paniek! Het duurt een paar dagen voor alle details van transacties met Visa Debit bij de bank beschikbaar zijn. De transactie is niet verloren, ze staat gewoon in wacht tot zolang de informatie bij NewB binnenkomt. Zodra NewB de informatie ontvangt, verschijnen alle details van de transactie in je rekeningoverzicht. Binnenkort zal je dankzij nieuwe ontwikkelingen in de app en de online bank deze ‘hangende’ transacties in het oog kunnen houden en een beter overzicht hebben op het werkelijk beschikbare saldo.

Goede rekeningen maken goede vrienden

De mogelijkheid om je vrienden onmiddellijk terug te betalen via je smartphone nadat de rekening is betaald, is altijd fijn.  Daarom willen we die ook aanbieden. Ons team werkt momenteel aan de integratie van peer to peer Payconiq-betaalfuncties.

Apple Pay & Google Pay

Tot slot een woordje voor de gebruikers van Apple Pay en Google Pay: de integratie van deze diensten is momenteel nog niet gepland om verschillende redenen: 

  1. De integratie van deze diensten zou voor onze coöperatieve bank te grote investeringen inhouden.
  2. Het dagelijks gebruik van deze diensten zou resulteren in een daling van de inkomsten uit betalingen en, potentieel, een hogere adviesprijs voor de kaart.
  3. NewB vermijdt liever haar toevlucht te moeten nemen tot internetgiganten.

Tot zover ons nieuws. Nu is het aan jou: laat onze coöperatieve bank leven op het ritme van jouw aankopen - weloverwogen, dat spreekt voor zich. 😉
 

Blijf op de hoogte

Onze maandelijkse nieuwsbrief is een belangrijk communicatiemiddel. We informeren je en raadplegen je via enquêtes. Je blijft betrokken bij het reilen en zeilen van de coöperatie.

Inschrijven kan hier